| danielagoldica a întrebat:

Fiul meu termina in aceasta vara colegiul de tehnica dentara in bucuresti.De circa 2 ani lucreaza intr-un laborator unde a capatat ceva experienta. Ce credeti ar putea gasi un post in strainatate de tehnician dentar?
Este cineva care a terminat de curand si s-a angajat? Cum vi se pare aceasta meserie? Se castiga bine sau nu?

2 răspunsuri:
| rain a răspuns:

Se castiga ok - poate cauta printr-o firma de plasare a fortei de munca. Parerea mea este ca mai bine sta in romania, pentru ca, peste hotare va trage in jug pentru banii care-i primeste.

| freyija a răspuns:

Se castiga mediu in romania.nu te imbogatesti din tehnica dentara.si oricum tragi in jug pentru bani si aici nu numai afara.si va spune asta cineva care face meseria asta de 11 ani.