| NemNUZ a întrebat:

Fratele meu de 14 ani ( ca si mine) vrea sa se faca dealer la ceva reprezentanta auto.Ce trebuie sa faca ca sa obtina o astfel de slujba? Care ar fi salariul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate angaja legal pana la 16 ani ori, de la 15 ani si numai cu acordul parintilor. Oricum, pentru a fi dealer, trebuie sa ai cel putin 18 ani si ceva garantii materiale. Numai bine!

| DimLight a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai minim 18 ani ca sa poti fi dealer. dar nu sunt sigur ceva imi spune totusi ca ar trebui sa fii consederat independet de parinti(major) sa poti lucra asa ceva in domeniu

| Pimpux a răspuns:

Nu stiu daca la 14 ani il angajeaza cineva cu o astfel de responsabilitate.

| NemNUZ explică (pentru Pimpux):

Pai daca nu se poate acum, cand va creste, ce studii trebuie sa aiba?

| Pimpux a răspuns (pentru NemNUZ):

Nu stiu ce studii trebuie sa aiba, dar trebuie sa ai in primul rand papagal, ca sa il convingi pe cumparator sa ia si alte prostii. trebuie sa ai puterea convingerii in primul rand.

| transsa a răspuns:

La 14 ani nu va faceti astfel de griji. Aveti destul timp pana sa va angajati.