| samiZiciPompier a întrebat:

Fratilor cati bani se castiga prin multinationalele astea la 3-5 ani experienta? (in Bucuresti)
Nu vorbesc de IT.
Zic de soricei din astia de birou care folosesc calculatorul pentru nimicuri de tot felul.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nimicurile de care spui nu aduc profit. Deci soriceii au viata scurta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In jurul a 1000 euro care este si salariu mediu un B.

| johnnny123 a răspuns:

De ce crezi tu că multinaționalele ar angaja "șoricei de birou care folosesc calculatorul pentru nimicuri de tot felul"?

Multinaționalele există pentru a face profit, ceea ce înseamnă că au nevoie ca angajații lor să fie productivi, nu băgători de seamă și plimbători de foi.

Poate confunzi multinaționalele cu unele instituții ale statului care există doar pentru a împărți sinecuri.

| MistarGoGu a răspuns:

O sa rămână iute fără job-urile alea când întra AI -ul *( Inteligenta Artificiala ) peste ei! Multe chestii de contabilitate, management, HR se pot automatiza 60-80 % și adio frecat menta prin birouri!

| grasgras a răspuns:

Cumva nu te-ai prins că aia sunt puși acolo cu pile?