| TheStrangeIasmi a întrebat:

Funda! Ce meserie credeti ca este mai avantajoasa. Psiholog sau jurnalist( la un ziar sau revista sau habar n-am... ceva de genul asta) Rapiiiid!

Răspuns Câştigător
| AndreyAndy a răspuns:

Junralismul o sa te avantajeze

9 răspunsuri:
| AndyIQ a răspuns:

Psiholog,nu prea trebuie sa iti bati capul si e draguta meseria big grin
Bafta!

| quartz1999 a răspuns:

Depinde de fiecare ce ''orientare'' are.Pentru mine sunt doua lucruri total diferite. Jurnalismul este o meserie banoasa in general. Funda?

| RoseOfTheFire a răspuns:

Jurnalist parerea meawinking

| DonBulan0 a răspuns:

Psiholog

| endery1 a răspuns:

Pshiholog

| ZvT a răspuns:

La meseria de Psiholog nici să nu te gândeşti. Psihologii sunt oameni deştepţi.

| VR26 a răspuns:

Psiholog.dupa parerea mea iti va ajuta mult in viata.

| ZEU93 a răspuns:

Jurnalismul happy

| xCarolina a răspuns:

Jurnalismul ti se potriveste daca te pricepi bine in acest domeniu.AI multe beneficii, atat sociale cat si materiale.Meseria de psiholog implica munca cu oamenii, care nu e chiar atat de usoara precum pare. Orice ai alege, meseria te influenteaza si sa devi psiholog inseamna sa te implici direct in problemele pacientilor tai, lucru care te poate afecta psihic intr-o oarecare masura.
Daca e sa te iei dupa bani, jurnalismul e mai avantajos.