| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Eu sunt la liceu, la profil stiinte ale naturii, pe clasa a 11-a! as vrea tare mult sa ma transfer la un liceu pedagogic de pe clasa a 12-a. dar nu stiu daca se mai poate... daca nu e prea tarziu! asa nu ar mai fi nevoie sa fac faculta! stiti daca e posibil? happy

Răspuns Câştigător
| Lavinia218 a răspuns:

Nu stiu daca este posibil, dar stiu insa ca este prea tarziu. Eu am terminat liceul pedagogic, si iti spun sincer este fff greu, poate chiar imposibil sa recuperezi 3 ani de materie si in primul rand de practica. Sfatul meu este acela de a termina liceul cu profilul stiinte ale naturii, dupa care sa mergi la pedagogie pentru invatamantul primar si prescolar, sau eventual daca vrei sa predai o anumita materie de exemplu istorie mergi la fac de istorie si faci si modulul psihologic. Asta bineinteles daca iti place sa lucrezi cu copii si doresti o cariera in domeniu.

2 răspunsuri:
| DeliaDaniela a răspuns:

Ok... mersi mult! o sa iau in considerare sfatul tau si o sa termin liceul, dupa care o sa ma axez pe o facultate! bineinteles, imi plac foarte mult copii si as vrea sa lucrez in domeniu acesta! happy

| anonymous8A a răspuns:

Pai normal ca poti daca nu ma insel trebuie sa dai un test sau dai niste bani in plus(spaga) parerea mea.