| obiwankenobi a întrebat:

FUNDA pentru raspunsul care m-a ajutat :*
Buna! am si eu nevoie de ajutorul vostru pls. Am fost la un curs de teatru si marti trebuie sa mai merg. Ne-a dat tema sa recitam o poezie ca si cand am vorbit pentru prima data... ca si cand ceva ne-a oprit sa vorbim pana in acel moment, iar atunci putem vorbi cu toata fiinta dar ca pentru 1 oara... Nu am inteles chiar foarte bine expresivitatea pe care trebuie s-o am si nici nu stiu ce poezie ar trebui sa recit crying
Daca aveti vreo idee, cam cum ar trebui s-o joc pe acesta persoana, va rog sa-mi spuneti pana luni, 3.07.2011!
Trebuie sa precizez ca a fost 1 curs si doar ne-am cunoscut, dar acum vrea sa vada cam cat de repede ne putem schimba starea, aptitudinile noastre pentru teatru si nu am nicio idee crying

Răspuns Câştigător
| ADA_4337 a răspuns:

Te sfatuiesc sa alegi poezia De ce nu-mi vii? de M. Eminescu...e foarte frumoasa.Am fost la un concurs si persoana care a recitat-o a luat locul 1.Contine intrebari retorice, care dau un farmec aparte poeziei.Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor...

2 răspunsuri:
| YanisMn a răspuns:

Hello! Iti zic de la inceput ca nu stiu exact daca e ceea ce cauti, dar am o parere destul de buna zic eu in alegerea unei poezii.Cand eram mai mic,am recitat-o pe la liceu, si multi s-au mirat laughing. Titlul ei este 'Regina ostrogotilor' de George Cosbuc, si nu e nici scurta tare dar nici lunga.Ma gandesc ca are niste parti in care poti sa te exprimi cum trebuie, sa sugerezi melodicitate si sa te implici in tabloul poeziei.Nah,incearc'-o si vezi ce parere ai happy. Succesc la prezentare!

| Deiia a răspuns:

Ar trebui sa stii daca mergi la teatru ar fi ca cum zici prima data o poezie.Sa ai emoti.Si dupa 1 strofa sa o zici normal cu finta ta eu asa am inteles