| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

Funda! Salutare TPU ce liceu ar trebui sa fac pentru a devenii mecanic? Nu imi spuneti sa fac profesionala de 3 ani ca nu vreau.Si pe anga asta eu dupa liceu as vrea sa imi deschid un "garaj" in state (am niste rude acolo) si sa fiu eu mecanicul insa sa fac o facultate acolo. Cine imi da cel mai detaliat raspuns are FUNDA aici si la urmatoarele 2 intrebari puse de mine! happy Fara raspunsurui in batjocora. Funda! happy

Răspuns Câştigător
| tapuu a răspuns:

E bine ca te gandesti ce o sa faci dupa ce termini scoala bravo. Ca mecanic ai de invatat... ar fi bine sa vorbesti cu un mecanic ca in timpul liber sa te duci si sa il ajuti la repararea masinilor
sa fii un ajutor de mecanic, nu la scoala profesionala ca nu inveti nimic...stiu din propria experienta, meseria nu se invata se fura Bafta la ce vrei tu sa faci

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru tapuu):

Bunicul e mecanic si din fericire traieste si nu are nici o problema happy Mai repara si masini. Dar eu nu stiu ce liceu sa fac...Adica ce profil...

| tapuu a răspuns (pentru Alex_Eddy_1995):

Sa faci un profil care iti place ca in caz ca nu iti iese ce vrei sa faci sa ai altceva adica un as in maneca

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas l ai facut, ca ai rude acolo si ai unde sta. Trebuie sa mai scoti cateva zeci de mii de dolari pentru a face o facultate in state. Iar garajul il deschii usor daca ai bani si presupunem ca ai daca iti permiti sa faci o facultate acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu voiam sa ajung karatist pe la 6 ani...