| AnnaAstery a întrebat:

FUNDAA! Buna, sunt la uman (stiinte sociale) si as vrea si eu cateva idei de domenii / job-uri pe care le-as putea urma. Eram foarte sigura ca vreau sa urmez academia de politie dar in urma unei probleme de sanatate nu mai pot face sport. Aveti cateva idei. pe ce domenii as putea aplica in viitor? (cat mai multe exempla VA ROG, dar in afara de avocat, judecator sau psiholog). Sunt o persoana activa, descrucareata si un bun organizator si as accepta si ideea de munca la birou sau pe teren. MULTUMESC! :* (si scuze de categroiebig grin)

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Domenii:psihologie(medic psiholog,in cadrul asistentei sociale la o scoala,casa pentru persoane in varsta),filologie(profesor,traducator,indrumator in cadrul unui muzeu),politica(purtator de cuvant),litere(bibliotecar,profesor de ramana,limbi straine), istorie(profesor de istorie, istoriograf), drept(avocat, lucrator in cadrul Ministerului de Interne).Dar trebuie sa urmezi si o facultate.