| Mihaela_Sirbu_1997 a întrebat:

FUNDAA URGENTT! Buna daca ma duc la universitate Ovidius din Constanta am voie cu parul colorat ex. roz, mov, albastru.dar cu tatuaje? vreausa ma fac invatatoare si nu stiu daca am voie cu parul colorat si tatuaje PS sunt o mare fana de genul... bursa primesc? exista camin ( internat) acolo pana imi gasesc chirie sau ceva? URGENT FUNDAAAA

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu este interzis. Poti sa vii imbracata/ aranjata cum vrei.
Da, exista camin.
Bursa iei din anul 2 daca ai media suficient de mare.

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Există cămin
Din ce știu de la prietenul meu, și din câte am văzut nu erau fete cu parul in mii de culori, înseamnă că este strictețe
Mai ales că vrei sa fii profesoară
Bursa da, daca ai o nota buna, medie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie cu tatuaje, par vopsit si chestii de genul ala in armata, politie. Banuiesc ca nici la teologie nu ai ce cauta cu asa ceva, dar nu stiu exact.
In rest nu am auzit sa nu te primeasca daca ai tatuaje sa par vopsit.

Bula
| Bula a răspuns:

O educatoare sau invatatoare trebuie sa fie model moral si de comportament pentru copii!
Cine crezi ca-si va incredinta copilul unei persoane tatuate, cu parul verde sau albastru?

Cu asemenea tinuta vei arata mai degraba ca una cu moravuri usoare, nici decum ca educatoare sau invatatoare...

| Mihaela_Sirbu_1997 explică:

Dar la liceul de litere ..se afla camin si bursa acolo?