| zozo74 a întrebat:

Fundita! Ce parere aveti despre munca de Receptioner; este greu, stresant sau cam la ce se poate astepta, este pe termen lung etc? Cel mai dezvoltat raspuns fundita! Multumesc Stima

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Bună happy
Eu sunt recepționer la un hotel.
Per general, e okay, nu e stresant deloc, și partea cea mai mișto e că mai mult stai.
Eu lucrez 24 cu 48, deci poate fi obositor la început, doar până te obișnuiești.
Depinde foarte mult ce fel de hotel este, dacă are catering, că atunci poți fi responsabil/ă și cu comenzi telefonice, sau alte alea.
Cum spuneam, depinde de clasa hotelului, eu, de exemplu, pe lângă recepționer, mai sunt și barman și ospătar, că, la recepție, nu prea am nimic de făcut, nu se prea înghesuie lumea, deci, pe timpul zilei am și alte „responsabilități".
Ceea ce e dezavantajos e salariul care nu cred că depășește 800 ron, indiferent de hotel. Îți mai pică și ciubuc, nu zic, e oarecum mișto.
Deci, nu știu cât ai înțeles, dacă ai nevoie de alte informații, te pot ajuta cu plăcere, doar lasă-mi un mesaj.
Baftă! happy

2 răspunsuri:
| Kids00 a răspuns:

Parerea mea este ca este stresant. Deoarece trebuie sa ai grija de totul. Trebuie sa te intelegi bine cu toata lumea. Multa treaba de facut, sa stii multe chestii. Fundita?

| Kids00 a răspuns:

Si multe altele.