| AlexHazulThau a întrebat:

Hai salut, deci am reusit sa fac o suma de bani mai exact 20 de mii de euro, si avand acesti bani as vrea sa ma axez pe o pasiune cam cate luni mi-ar ajunge banii astia sa traiesc cu ei? Nici sa traiesc pe barosaneala gen icre negre dar nici sa fac foamea sa mananc paine cu ketchup.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui ce pasiune ai avea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai locuinta? platesti rate? platesti chirie?
de unde sa stim noi?

| sierra1 a răspuns:

După cum spuneai: intrebare de țăran de 40 de ani!

https://www.tpu.ro/......sta-si-cu/

îi toci in 5 minute sau niciodată, depinde de cât te duce creierul... tău

| doctorandus a răspuns:

La nivelul de sarac din Olanda: in jur de un an de zile.

La preturile din Romania: nu stiu, n-am mai fost de mult in Romania.

| doctorandus a răspuns:

Eu in Olanda fac parte din saracime, dar aici nu am facut niciodata foamea, iar la apartamentul meu (inchiriat) nu am suferit niciodata de frig. Si nu mi-au lipsit bani pentru a nu mai merge la dentist.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai omis cateva detalii esentiale. Ai casa ta sau/stai cu babacii sau platesti chirie? Esti singur sau imparti cheltuielile cu o partenera? Rupi cluburile in doua si maninci prin oras, sau te gospodaresti mai cu cap? Dai banii pe tigari/intretinut o masina, sau esti mai practic?

| goguPatent a răspuns:

Da sa ne zici si cum traiesti ca sa iti spunem cat...