| facebook01 a întrebat:

Heeei! Am si eu o întrebare, dacă eu termin facultatea de asistenți medicali, dar în același timp am terminat si un curs de contabilitate/economie de 7 luni pot să dau un master la ASE? Mă primesc?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Pentru a da la un master trebuie sa ai o facultate terminata (pe care tu o ai), un curs de 7 luni nu are importanta in acest caz. Masterul nu este obligatoriu sa fie de acelasi profil cu facultatea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti deoarece n-ai terminat o facultate economica. Studiile de master sunt in continuarea celor de licenta, ori tu nu ai licenta in economie.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu.

| facebook01 explică:

Nici după ce termin facultatea nu pot?

| Andreeea21 a răspuns:

Da poți, doar că va trebui să dai niște examene și nu garantez ca vei intra la buget.
O zi faină! ^_^