| name50 a întrebat:

Heei as vrea sa stiu ce facultate as putea sa urmez daca aleg sa dau BAC-ul la fizica si ce cariera pot avea dupa absolvire (adica ce optiuni de lucru as avea...gen meserii)

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Daca vrei sa mergi pe fizica sigur o sa poti ajunge inginer. Daca dai bacul din fizica poti merge la orice, nu conteaza pana si la medicina adica a 3-a materie din care dai bacul iti este materia care iti ridica media si nu prea conteaza la facultate. Dar daca iti place asa mult cauta o facultate la care se da si admitere din fizica si atunci sigur o sa ai un loc de munca si bun si bine platit. In domeniu it, cercetarii, inginerii de mai multe feluri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit, sau ce disciplină opţională ai ales la BAC happy

Toate cele bune!