| Makeithappen a întrebat:

Hei! A scos cineva cărți la editura pim? (de fapt, orice editură). Formatul se stabilește acolo din câte am înțeles. De exemplu, o carte în format A5 (cum e în mod normal la word) va avea cuprinsul așezat într-un anumit fel, iar dacă îl modifici, în b5, cuprinsul nu va corespunde cu numărul paginilor. Setezi tu de acasă formatul sau?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In word se poate seta atat marimea paginilor, cat si cuprinsul automat.
Practic, cartea se poate edita A-Z.

Daca ai parcurs tu toate fazele de editare si ai obtinut si codul ISBN, poti sa dai cartea la tipografie sau s-o pui in circulatie in format electronic.

1 răspuns: