| anausca a întrebat:

Hei! Am 16 ani si vreau sa muncesc... Unde m-as putea angaja?!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De la 16 ani te poti angaja oriunde, dar fiind fara experienta iti vei gasi destul de greu de lucru. Cel mai probabil vei gasi un post la un fast-food, covrigarie, magazin de genul mini-ABC sau altele de genul acesta.

Răspuns utilizator avertizat
| laptopnews a răspuns:

Poti sa iti cauti ceva part-time. Poti de ex. sa imparti fluturasi, ai fi surprinsa cat banuti ai putea strange asa. Sau, daca esti talentata poti sa faci chestii handmade pe care sa le vinzi prietenilor, cunostintelor. Mai sunt si firmele de cosmetice de unde iti pot veni niste beneficii. Cauta ceva distractiv si potrivit varstei. Nu cred ca iti doresti sa faci covrigi la 16 ani. happy
succes!

| my23ro a răspuns:

Nu cred ca iti vei gasi un job pe site-uri ca ejobs sau bestjobs. La 16 ani ar trebui sa fi la liceu... Cel mai probabil la vara vor fi foarte multe posturi de chelnerite pe terasele ce se vor dechide prin orase, poate ai noroc. Poti lasa un anunt in ziarul tau local ca vrei sa lucrezi ca bona...
Din pacate ma indoiesc ca iti vei gasi asa usor un loc de munca.
Multa bafta.

| aicean a răspuns:

Depinde ce stii, ce iti place, cu ce vrei sa te imbraci si ce vise ai despre viitorl apropiat