| Elizasrc a întrebat:

Hei! Am nevoie de câteva păreri despre cursurile cu calificare în programare, contabilitate, resurse umane etc. Nu credeți că ar fi mai bine să-mi investesc timpul in obținerea unor diplomele de genul decât să fac o facultate de 3 ani? Facultatea s-ar putea să nu-mi aducă niciun beneficiu semnificativ, în 3 ani aș putea obține 3 diplome cu diferite calificări.
Aștept părerile voastrehappy

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu zic ca nu sunt bune cursurile dar depinde ce asteptati profesionale ai: daca vrei in job un curs e suficient, daca vrei o cariera s-ar putea sa ai nevoie de studii superioare.
Eu din intrebare ta inteleg ca esti nehotarata si nu vrei sa investsti 3 ani si multi bani (ca sa nu zic de munca) ca sa descoperi ca nu iti place domeniul ales sau ca nu are cautare pe piata muncii.

| Elizasrc explică (pentru Eireann):

Da sunt puțin cam nehotărâtă?
Mulțumesc pentru părerea tahappy

| isemilia a răspuns:

Personal sunt de parere ca o facultate este mai buna. Dar depinde si de curs. Cata vreme este acreditat si te asiguri ca nu il faci degeaba si chiar inveti ceva, poti, daca asta vrei.

| Elizasrc explică (pentru isemilia):

Mulțumesc pentru părerea ta?