| PaulAdrian17 a întrebat:

Hei! Am o cunostiinta care tocmai a terminat facultatea si cauta de munca. E normal ca pentru 6 ore angajatorul sa plateasca 1700 lei? Totusi are facultate si e si la master.

34 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns (pentru PaulAdrian17):

Faculatea nu garantează un salariu mare. Ci doar o meserie!

| Xena20 a răspuns:

Depinde de locul de munca. oricum de undeva trebuie sa porneasca. decat nimic e bine si atat, o sa isi gaseasca pana la urma ceva mai bine platit. eu nu am inteles niciodata ideea asta cu stai ca daca e prea mic salariul si nu iti ajunge sa traiesti nu mai mergi, pai daca salariul respectiv nu iti ajunge sa traiesti atunci 0 lei iti ajung? tot e mai bine decat nimic! muncesti orice gasesti la inceput si o sa iti gasesti in timp ceva mai bine platit.

| Xena20 a răspuns:

Iar salariul nu e in functie de facultate, master etc e in functie de locul de munca, de experienta, de cat isi permite angajatorul etc

| Xena20 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nici macar asta nu garanteaza. facultatea de cele mai multe ori e o mare pierdere de vreme...