Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o întrebare.
Deci eu am făcut 9 clase gen o profesionala neterminata in domeniul comerțului, fraged fiind la minte pe timpul ăla la 15 ani am zis sa pun stop și să nu mai fac școala, așa că mi-am făcut retragerea sa nu mă exmatriculeze cadrele didactice.
Acum am 19 ani și aș dori să îmi continui studiile, dar când am fost la acea școala mi s-a reproșat că cică am peste 18 ani și nu se mai poate.
Acum vă întreb eu pe voi într-adevăr nu se mai poate face nimic?
Sau posibil nu am înțeles eu bine, poate acea profesionala nu o mai pot face, dar poate pot incepe altceva sa termin 12 clase și să fac o post liceală.

Țin să menționes pentru cei de 15-16 ani să nu cumva să lăsați școala, nu faceți ca mine.
Degeaba știi să scrii corect daca cel cu diplomă de BAC e prost și te conduce.

De meserie sunt artist tatuator, dar degeaba fără școală nu prea ajungi sa faci multe.

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Faci la liceul la seral. Profesionala s-a dus, caci ai incalcat contractul. Sper sa citeasca toti cei care spun ca scoala e inutila, avem pe-aici o gramada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa inscrii la seral.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine i-a bacul nu e nici prost si nu te conduce, atat timp cat era la mate-info. Tin cu tine despre cei de uman.
Pur si simplu te inscrii la seral sau diferite cursuri, faci meditatii si iei bacul etc.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg superioritatea celor care sunt/au fost la mate-info. Daca esti la uman, inseamna ca esti batut in cap?

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

Nu dar se ia bacul pe toceala la geografie/istorie.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce? Altii se descurca mai bine la toceala, altii au rationamente bune si nu inseamna ca unii sunt mai prosti decat ceilalti laughing

| ViperXd a răspuns:

Scoala e de **** laughing