| Bumti12 a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare legata de meseria de subofiter in armata.La ce risc te supui cand vrei sa faci asta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La riscul de a-ti pierde viata, in caz de conflict militar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mori în război.
Nu va fi război.
Deci riscul e mic.
Dar dacă pui așa întrebarea eu zic că e mai bine să nu riști.
Nu se știe niciodată.
La război pe fricoși îi caută glonțul mai ales.

Răspuns utilizator avertizat
| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca nu te oferi volutar sa mergi intr-o zona naspa care trebuie stablizata cum ar fi Afganistan (creste salariu MULT, diurna, spor de periculozitate, etc.) atunci nu prea, decat in caz de razboi, care e putin probabil, dar nu imposibil, atunci s-ar putea sa te trimita chiar daca nu te oferi volutar