| DaReZon a întrebat:

Hei. As dori sa incep sa invat pentru a deveni un programmer. Cu ce ar trebuie sa incep si sa continui? (mentionez ca nu stiu nimic pana acum lol) Funda

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine mergi la un curs și iei și calificare în domeniu.
Pa, pa.

| Seby90 a răspuns:

Cumpara-ti cateva cafele, si fi pregatit sa pierzi multe, multe nopti.

Cel mai usor limbaj este cel html css si js. Incepe cu astea, sa-ti faci o idee si sa vezi daca iti plac.

| tr3ig a răspuns:

Esti la liceu sau la facultate? in primul rand trebuie sa iti placa asta si an al doilea rand trebuie sa inveti serios. incepe cu c++, sau borland pascal si dupa continua cu java, html, putin oracle. samd. daca esti inca la generala trebuie sa urmezi la liceu profilul de mate info pentru ca acolo te va invatat

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Eu zic sa te duci la o scoala sa inceti, cu incerca de unul singur fiindca iti va fi greu dupa(eu am simtit-o pe pielea mea)dar daca iti place si vrei ceva oncearca cu pascal;;;;;;; funda

| NewDoctor a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie
eu mi-am luat 2 carti
1. programarea in linux cu ajutorul c si c++
2.limbajul java