| IoanaNrmh a întrebat:

Hei! as vrea sa ma ajutati in a ma decide asupra facultatii pe care sa o urmez.In momentul de fata ma gandesc doar la Psihologie /Limbi straine, ambele la universitatea din Bucuresti dar m-am blocat si nu pot alege intre cele doua.Ador psihologia dar de curand am descoperit ca imi place foarte mult sa studiez limbile straine si ma gandesc ca ambele domenii au potential de viitor.Acum ma gandesc sa le fac pe amandoua in paralel dar nu cred ca m-as descurca.m-am uitat la orarul celor de la psiho si sunt unele zile in care sunt cursuri de la 8 la 6, de exemplu.ce sfat ati putea sa-mi dati?

Răspuns Câştigător
| adeedyaa a răspuns:

Am aceleasi alegeri ca si tine, doar ca in Sibiu.
Uite, pentru viitor: Veniturile si realizările avand psihologia se vad in timp, in ani. Daca doresti sa ti deschizi un cabinet si asa mai departe, pe cand la limbi straine ai mai multe variante, un job stabil si foarte bine plătit :*
Sper ca te am ajutat, succes!

1 răspuns:
| Crux a răspuns:

Nu te descurajez, dar la ambele vei fi şomeră.
Sunt o groază de psihologi, nu prea se cere pe piață.e un domeniu frumos, nu contest. daaar...
Cât despre limbi străine, dacă vrei ceva bun alege limbi precum araba..nu engleză, franceză sau germană pentru că vei ajunge o profesoară obosită.