| Nachs_Antonya_1982 a întrebat:

Hei! Aș vrea să vă întreb dacă stiţi cumva dacă se poate intra în cadrul armatei fără a mai fi nevoit să te duci vreun colegiu militar de elevi?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti major/a poti sa urmezi o cariera militara.Du-te pentru a obtine informatii la biroul informare - recrutare din cadrul centrului militar din judetul de domiciliu. Respectivul birou este sursa cea mai autorizata de informatii despre cariera militara, despre criteriile si standardele pe care trebuie să le îndeplinesti pentru a deveni militar profesionist.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da, se poate.