| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna! Ce pot face in cazul in care mi-am stricat reputatia la facultate si acum toata lumea ma ignora si ma crede superioara si enervanta?

Răspuns Câştigător
| carbon21 a răspuns:

Pai fa-ti prieteni printre oameni simplii încearcă sa vorbești cu toți, nu contează statulul social.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba facultatea si comportamentul.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-ai stricat reputatia, imi pare rau sa-ti spun, dar nu te crede nimeni superioara, dimpotriva, de aceea esti si ignorata.
Incearca sa te implici in activitati de voluntariat, sa ajuti colegii, sa faci munca care nu o vrea altii, ca oamenii sa te vada ca ai suflet bun, ca-ti pasa, ca esti modesta, si incet-incet, sa speri ca te vor vedea si altfel, decat aroganta, snoaba si enervanta.
Nu uita sa salutii colegii si sa le adreseti cuvinte politicoase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Reputația față de colegi sau față de profesori?
Nu se ocupă toată lumea doar de tine și de reputația ta. Nu toată lumea are exact aceleași sentimente față de tine. Ai de a face colegii doar în pauze. Dacă vrei să socializezi, nu este nevoie să o faci cu toții. Lumea mai și uită.

| Bizon95 a răspuns:

Da, schimba facultatea si atitudinea

in momentul in care intrii intr-un cliseu dinasta, NU MAI IESI

stiu pe cineva in cliseul "lenesul mai mult alearga" si oricat ar munci, si chiar a muncit mai mult decat toti, luni in sir, tot era vazut ca nu isi face treaba, asa ca si-a schimbat locul de munca, ca era clar ca nu poate schimba asta, chiar era sa ii dau palme pentru ca nu a facut-o destul de repede, ajunsese sa stea la servici 10-11h pe zi, si tot era cel mai prost platit ca doar era "lenes" angry

pe scurt: ASA SUNT OAMENII! angry

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde daca ti-ai stricat reputatia prin atitudine sau chiar ai facut o boacana.
Noua ne poti spune.
Suntem neutri.