| Mariana_Costin_1999 a întrebat:

Hei Buna TPU am o întrebare si tot am cautat pe internet, si nu am gasit raspunsul!
Lucrez în domeniul restaorantului adica gatesc umblu cu diferite sosuri uleiuri (mentionez ca restaorantul e chinezesc )
Am lucraz 2 saptamani, si am manile galbene, dar nu stiu de la ce.Ma tot intreb de unde.Am folosit diferite soluți.Nu stiu probabil uleiul mi-a intrat in piele si de asta am mainele galbene.Ma puteti ajuta cu un sfat? Cu ce sa ma dau ca sa se duca? Dau fondă.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E doar pătată pielea. Spală-te de mai multe ori cu săpun puternic degresant.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acetona sau clor

| JackR a răspuns:

Te transformi in chinezoaica! Acum esti in faza 1: ingalbenirea pielii. Mai urmeaza doua:
- faza 2: ti se fac ochii oblici (doare putin, dar trece in cateva zile).
- faza 3: incepi sa vorbesti pitigaiat.