| Lora89 a întrebat:

Hei
Cand se aplica dosarul de admitere la fc de medicina, examenul cand se da? Si ce inseamna daca intri la taxa sau buget?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul de admitere se depune cu cateva zile inaintea examenului, in functie de datele stabilite de facultatea respectiva. Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la admiterea din anul in care vrei s-o sustii si afli totul despre admitere.
Daca intri pe loc bugetat nu va trebui sa platesti taxa de studii, la medicina este destul de mare. Daca intri pe loc cu taxa va trebui s-o platesti.