| popalexandra1234 a întrebat:

Hei. Ce cariera as putea avea, care sa imi permita sa calatoresc?

15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ghid turistic sau patron de agentie de turism, stewardesa, pilot, sofer de tir sau autocar

| Fatamuntilor a răspuns:

Insotitor de zbor, ghid turistic, actor/ cantaret!

| Dariusuu a răspuns:

Detectiv.

| Iunix a răspuns:

Artist, cântăreț.

| Arthiom a răspuns:

Translator, designer vestimentar, profesor(profesorii chiar calatoresc mult in programele de schimb de experienta), pilot, stewardes/a, sofer de tir.

| CartofiorDulce a răspuns:

Translator, stewardesa, pilot/copilot de avion, consultant/asistent management (al unui om de afaceri care obisnuieste sa calatoreasca)

| Dayiii96 a răspuns:

Ghid turistic, fotograf.

| Akatsuky a răspuns:

Ghid turistic zic eu, translator, bafta!

| popalexandra1234 explică (pentru Akatsuky):

Aici am o dilema. Daca sunt ghid turistic, nu prezint turistilor orasul in care stau eu. Adica, stau in Brasov.Si probabil vin turistii si eu le arat orasul. Cum calatoresc?

| Akatsuky a răspuns:

Te duci ghid turistic prin alte tari nu neaparat la tine in oras

| GabrielRazvan1982 a răspuns:

Stewardesa,intre doua zborui internationale ai timp si de vizitat metropole.normal asta daca nu ti-e frica sa calatoresti cu avionul

| FulgericaAdrian95 a răspuns:

Ai putea sa te faci actor. Atunci poti merge sa-ti faci filmarile in orice tara vrei.

| madalhn a răspuns:

Fotomodelele calatoresc foarte mult asa ca bafta in cariera ta.

| BigKr1t a răspuns:

Șofer de TIRwinking