| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce facultate sa aleg? ma gândeam la ASE, drept si stoma.care credeți ca se merita? sunt foarte nehotarata.tocmai am trecut a 12 a si intru in criza de timp.chiar nu stiu ce voi face.multumesc

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde la ce liceu esti (ca profil) si la ce materii esti buna, pentru ca se da admitere la materii de la anul, nu mai e pe baza de dosar. la ase se da mate si economie, la drept se da romana si economie iar la stoma biologie si chimie. astea dupa ce iei bacul care-ti da dreptul sa urmezi o facultate, o sa ai mult de invatat asa ca alege cu grija. succes!