| ansei a întrebat:

....Hei. Ce parere aveti de filologie? As vrea sa dau la drept. Am cap si de real dar urasc tot ce tine de el deci nu vreau sa am 4 ani de chin. Ador romana si engleza. Acum fac si cursuri de germana separat si imi place mult

4 răspunsuri:
| Karol1877 a răspuns:

Daca iti place limba romana, istoria si limbile straine esti bine venit la filologie! Pentru Drept trebuie sa fii capabil, sa fii decent si sa inveti mult, daca te tii orice e posibil.

| Adry05 a răspuns:

Pai e clar ca ai inclinatie spre filologie nici nu stiu de ce mai intrebi

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Filologia nu este Drept si nici Dreptul nu este Filologie. Sunt doua chestii total diferite...

| GoldandSilver a răspuns:

Avand in vedere ca iti place filologia, de ce te-ai duce altundeva?