| Ryana1999 a întrebat:

Hei.

Credeti ca as mai putea intra la academia de politie pe domeniul Ordine si securitate publica, daca am pe un genunghi un semn? Este vorba despre o taietura de vreo 3 cm pe care am capatat-o la dus intr-o rama de gresie.

P.s. Sunt fata

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu are absolut nicio treaba, și oricum nu ți se cade genunchiul pentru ca o sa porți uniformă.
Semnele distinctive se referă la tatuaje sau alte chestii după care poate fi recunoscut ușor un agent dacă sunt la vedere, adică pe mâini, gât, fata etc.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Nu cred ca ar fi o problema. La capitolul fizic, se cere un barem la cateva probe sportive, in rest, in fisa ta personala s-ar putea ca taietura ta sa apara ca semn personal, si atit.