| AnonimMiaa a întrebat:

Hei.
Dacă dai la facultatea de biologie la ce trebuie sa dai admitere mai exact? Am inteles ca e pe baza de concurs. Cineva la UVT specializarea biologie sau orice asemănător?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Fiecare facultate are metodologia ei de admitere, toate informațiile de care ai nevoie le găsești pe site-ul facultății respective, durează 1 min sa îl accesezi.
De exemplu, la facultatea de biologie din București nu se da examen de admitere, intri pe baza mediei de la bac și îți trebuie și un eseu motivațional care se notează doar cu admis sau respins, dar e mai mult o formalitate. Se intra și cu medii de 6, 50-7.