| MihaEllaDu a întrebat:

Hei, deci sunt clasa a 8 a si pana acum cateva zile eram hotărâtă ca ma duc la,, Liceul Economic"...dar dupa am stat si m-am gandit ca dupa nu am prea multe optiuni legate de viitor... acum ma gândesc sa ma duc pe,, Biochime" dar nu sunt sigura daca ma voi descurca... ca medie am terminat in fiecare an cam cu 9, 50... ce sfat imi dati?
Dau funda! ✌✌

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu știu ce să zic, depinde ce îți place ție cel mai mult. La fiecare profil se axează pe ceva anume mai mult. De aceea se și numesc cum se numesc. Și în afară de bio-chimie și economie, mai sunt și alte profile. Interesează-te câte ore de x și câte ore de y se fac la fiecare și cam cu ce medie s-a intrat în anul precedent. Iar la final, când se completează chestionarul cu profilele, trece-ți cât mai multe, în ordinea în care ai dorința să ajungi la ele, să nu cumva să rămâi pe dinafară.

1 răspuns:
| mariatzlovemusic a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine pentru ca decizia asta va depide viitorul tau de ea asa ca nu te grabi sa nu faci o decizie gresita