| Andreeaelenaandreea34 a întrebat:

Hei, este cineva care a dat BAC-ul la biologie vegetala si animala? As avea nevoie de niste poze la caiete acolo unde au fost rezolvate problemele pentru BAC va rog frumooooos

6 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

Asculta-ma pe mine, daca dai bacul din bio vegetală la probleme iti cade doar monohibridarea si dihibridarea care is foarte simple.In monohibridare raportul fenotipic este de 3:1 iar cel genotipic de 1:2:1.In dihibridare raportul fenotipic este de 9:3:3:1.Succes la nota 10

| Andreeaelenaandreea34 explică (pentru JustMeForever3):

Le-as vrea si rezolvarea daca se poate pas cu pas va rog

| JustMeForever3 a răspuns (pentru Andreeaelenaandreea34):

Da-mi skype-ul tau si te ajut

| Jo17 a răspuns:

Buna. Sunt de la liceu Tehnologic si eu o sa dau Bac la biologie vegetala si animala. Mi-am cumpartat o carte de invatat pentru bac si la ultimele pagini sunt subiectele de la Bac din 2013-2015(+rezolvari). Vrei sa iti trimit? dar unde?

| Andreeaelenaandreea34 explică (pentru Jo17):

Andreea_elena_denisa@yahoo.ro

| Jo17 a răspuns (pentru Andreeaelenaandreea34):

Ai primit?