| PerfectLoveDrivesOutFear a întrebat:

Hei! happy Eu sunt clasa a 10 a la filologie si vreau sa ma orientez spre o cariera. Problema e ca nu prea sunt atrasa de vreo materie...as opta spre geografie sau engleza, dar nici de astea nu sunt prea atrasa, sunt dificila, stiu. Acum va rog sa imi spuneti si mie ce meserii poate avea cineva care termina filologia? Am mare nevoie sa ma orientez spre ceva...va rog ajutati-ma! Promit funda si vot! Multumesc anticipat! ^^

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Nu prea conteaza unde faci liceul, asa ca n-are rost sa cauti numai meseri din categoria filologie. Gandeste-te ce iti place sa faci si cauta o meserie in domeniul ala.

| Sfetnicul a răspuns:

Este important să îți placă profesia pe care ți-o alegi. Dar cel mai important, să te pregătești pentru "profesia" de soție și mamă! happy

| claudi112 a răspuns:

Pai daca esti la filologie, poti sa devii profesoara de romana sau engleza, psiholog, judecator, sau poti sa fi si medic sau translator.
Toate sunt meserii frumoase, si este bine ca te-ai dat la filo ca este un profil foarte bun!
Sper ca te-am ajutat!