| oAaaNaa a întrebat:

Hei.Eu vreau sa dau la un liceu bun.Dar.ce liceu si facultate ar trebuie sa fac? Pt. ca eu vreau sa dau in domeniul MasMedia(sau cum se scrie laughing. ) sau scriitor.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Nostradamus1992 a răspuns:

Buna! eu sunt in primul an la jurnalism in Bucuresti si fac in paralel cursul Intact Media Academy (caruia ii este facuta foarte multa reclama la tv). Iti spun ca este foarte frumos mai ales daca esti atrasa de litere si comunicare+este si foarte usor! totul consta in comunicare

| mc2nistor a răspuns (pentru Nostradamus1992):

Buna,vreau sa stiu si eu te rog frumos daca fac cursul de cameraman de 3 luni trebuie sa am vreo facultate ceva ca sa pot fi angajat? ma intereseaza foarte mult.Si alta intrebare exista sanse reale sa pot fi angajat la IMA dupa terminarea cursului? astept raspuns, multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii in domeniul mass-media, dar nu stii cum se scrie? Esti sigura ca acolo vrei sa dai, mai informeaza-te.
Tu te referi la jurnalism, poti da la profilul filologie si la facultatea de litere dupa.

| oAaaNaa explică (pentru anonim_4396):

De unde stii ca eu nu stiu cum sa scriu?
Din potriva, am primit foarte multe premii dinmicile mele 'povestioare'!

| anonim_4396 a răspuns (pentru oAaaNaa):

Nu am spus ca nu stii sa scrii! Tu ai spus : eu vreau sa dau in domeniul MasMedia(sau cum se scrie. ). Si eu m-am referit la faptul ca vrei sa dai in domeniul asta, dar nu stii cum se scrie numele sau, nu ca nu stii sa scrii laughing.

| oAaaNaa explică (pentru anonim_4396):