| KirigayaKirito a întrebat:

Hei hei...
Arhitectura interioara sau exterioara? Ce e mai rentabil pentru viitor? Unde se castiga mai bine? Stiu ca depinde de proiect, de la caz la caz, dar am nevoie de cateva pareri pro si contra, sa am o idee generala.
Multumesc! ^-^

2 răspunsuri:
| Maximilian191 a răspuns:

Un amic de al meu e in anul 4 la arhitectura si a prins in proiect si din ce am inteles e mai rentabila cea interioara. Magazinele iti ofera un discount destul de mare pentru gresie(de exemplu pentru o incapere de 300 metri patrati a primit 3700roni doar pentru ca a ales gresia de la acel magazin)

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Buna:) Ca Arhitect poti sa faci design interior la fel, poate chiar mai bine decat un absolvent al facultatii de Design interior. Se castiga la fel de bine din amandoua tipurile de proiecte.
Admiterea la arhitectura consta doar in desen si media de la bac. Pentru desen trebuie sa te pregatesti cu un arhitect cam un an de zile, preferabil 2.
Daca mai doresti informatii, intra pe pagina noastra de facebook si te ajutam cu cea mai mare placere. :)
https://www.facebook.com/semicercarhitectura