| tanasaiosif a întrebat:

Hei hei... sunt la un profil economic... nunstiu ce se va alege de viata mea. inclin spre contabil dar acum acea contabilitate se poate invata in "curtea " scolii. sunt tipul care ii place sa fie la un birou sa fie (sef) sa aiba angajati (necesita multa vechime) dar nu e asta... inca nu stiu încotro sa o apuc... stiu ca dupa bac am o meserie tehnician in activitati economice.. ceva gen: banker, directorul marketing, ceva legat de acest profil.. ASE-ul e facultatea care nu prea promovează sa zicem doar contabili.. nu stiu ce pot face mai departe... sunt dispus sa faca cata scoala e nevoue sa ma stiu pe acel podium, al vieții! Nu vreau sa alerg dupa banii ei vor veni! Vreau ceva pe postul de director, administrator tot ce tine de sef. nu de la inceput si cu multa munca dar nubstiu de ce meserie sa ma leg... vreau asa de curiozitate sa imi dai niate meserii nu cele mai kulte si de nimic puține si de viitor + niste slarii asa de stiut... va rog sa ma ajutati! Funda! Mulțumesc..

Răspuns Câştigător
| Kissmeagain a răspuns:

Banker, director marketing laughing Faine vise, copilasule. Esti doar la liceu...o sa ti se schimbe perspectivele de 5 ori pana o sa dai BAC-ul. Insa, daca tot o sa iti doresti sa fi "banker" poti sa faci o facultate de stiinte economice care se specializeaza pe un anumit domeniu. FSEGA UBB Cluj are un pachet destul de vast de facultati in domeniul asta.