| Floreenofficial a întrebat:

Hei.Imi doresc mult sa lucrez la radio.Sa am programul meu,sa prezint stirile, sau sa fac playlistul.Am depus un cv in luna mai la un radio din orașul meu,dar nu m-au selectat, fara să îmi dea vreun motiv.Eu cred că datorită faptului că nu am experiența.Ca studii,am facultatea de litere (engleza-franceza).As vrea să mă ajutați cu un sfat, cu o idee.As vrea să pătrund în lumea asta,daca se poate, dar nu știu ce să fac.Vreau să vad și părerea voastră. Mentionez ca nu sunt din București.Ma pasionează mult acest domeniu și unii dintre cunoscuți stiu cat de mult imi place muzica.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ca sa intri trebuie sa-l strangi de gat pe prostu ala care nu te-a chemat la interviu si sa-i zici daca eu nu vin aici cine o sa vina in locu meu tactu care abia mai sufla in ultimii ani din viata?

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Îți cumperi o stație de 100w pe FM, si o licența de emisie pentru " TuCancion Radio"... nu te mai poate opri nimeni, te asculta cine vrea.

| gothicbat a răspuns:

Mai încearcă, însă ar trebui să faci cumva să te muți în București, ți-ar fi mai ușor și ai avea mai multe oportunități decât în provincie.