| Narsha a întrebat:

Hei. Imi doresc mult sa studiez religii si istoria religiilor dintr-o persp. non-confesionala, ceva sa nu se concentreze doar pe catolicism sau alta religie anume, insa nu gasesc deloc o facultate pentru asa ceva in Romania si nici nu cred ca exista. Totusi vreau sa fac fac. in Cluj si ma gandesc sa fac dupa un master in acest domeniu, in alta tara. Ce facultate as putea face care sa ma ajute in acest sens?
(Ma gandeam la ceva gen Literatura comparata, dar asta doar pentru. ca in descrierea departamentului am vazut si cuvintele 'istoria religiilor' laughing )

2 răspunsuri:
| mariucaeli a răspuns:

Institutul teologic adventist aici nu conteaza prea mult ce religie esti si te invata foarte mult si biblie cauta pe net e foarte frumos acolo si e cu internat si mancare buna

| malvinacroft a răspuns:

Exista in Bucuresti master de "Istoria ideilor si credintelor religioase".