| TeeaBaang a întrebat:

Hei! Imi doresc sa intru in lumea modei! Am pus de acord cu mama ca ma va duce la casting. Ce ma deruteaza pe mine este : toata lumea imi spune ca "sunt prea desteapta sa fiu manechin". Nu am inteles. De ce? { scuze pentru categorie }

Răspuns Câştigător
| Pitzipoanca a răspuns:

thinking Mai, nu stiu ce sa spun. Sunt si oameni de bine, dar majoritatea vor doar sa te vanda mai departe. Stiu un singur caz concret- o cunostinta de-a mea a facut modelling vreo 4-5 ani. Era foarte buna, a intrat in "lumea buna" a modellingului romanesc si i s-a spus ca e nevoie sa presteze in plus daca vrea sanse reale. Si nu vorbim de oricine care i-a spus asta, ci de Zina Dumitrescu. Plus ca, daca tot te apuci, eu spun s-o iei (cel putin) pe mama ta peste tot unde mergi. Mosii libidinosi se mai inhiba cand vad adulti. Deschide bine ochii la tot ce e in jur. Bafta multa! Sa te vedem la Milano! ^____^

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune că fotomodelele sunt obsedate de modeling, de haine, de ele.
Unele nu se gândesc la viitor, crezând că toată viaţa vor trăi din modeling astfel că renunţă la studii.

De aceea sunt considerate mai ''puţin''deştepte.

happy

| Pitzipoanca a răspuns:

95 % dintre tinerele aspirante la statutul de model ajung sa practice prostitutia. Prostitutie mai mult sau mai putin deghizata. Ca sa ajungi undeva ca manechin/model (ca peste tot) e nevoie de minte, ambitie si noroc.

| TeeaBaang explică (pentru Pitzipoanca):

Ok, si eu m-am gandit la chestia asta legata de prostitutie si sunt de parere ca daca ma duc la o agentie serioasa {pentru ca eu vreau ceva serios, vreau sa intru in lumea modei "pe bune", ci nu sa optez pentru altceva} va fi bine. Plus ca, sunt hotarata sa nu pun botul la toate "ofertele" care probabil mi se vor oferii. Gresesc? happy

| Mirela77 a răspuns (pentru TeeaBaang):

Nu conteaza de este o agentie serioasa sau nu! Ei permanent colaboreaza cu alte agentii si permanent vor fi persoane care vor dori favoruri sexuale.

| TeeaBaang explică (pentru Pitzipoanca):

Da, pe mama oricum o voi lua cu mine laughing Sigur o sa ma vedeti! Meeersi mult :*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru TeeaBaang):

thinking Mai, nu stiu ce sa spun. Sunt si oameni de bine, dar majoritatea vor doar sa te vanda mai departe. Stiu un singur caz concret- o cunostinta de-a mea a facut modelling vreo 4-5 ani. Era foarte buna, a intrat in "lumea buna" a modellingului romanesc si i s-a spus ca e nevoie sa presteze in plus daca vrea sanse reale. Si nu vorbim de oricine care i-a spus asta, ci de Zina Dumitrescu. Plus ca, daca tot te apuci, eu spun s-o iei (cel putin) pe mama ta peste tot unde mergi. Mosii libidinosi se mai inhiba cand vad adulti. Deschide bine ochii la tot ce e in jur. Bafta multa! Sa te vedem la Milano! ^____^

| libertatea98 a răspuns:

Buna! Se spune ca manechinele sunt doar frumoase si nu au alte calitati...Nu toate sunt la fel.Lumea crede ca esti manechin ca nu ai nimic in cap, si ca esti dooar frumoasa. Funda?

| mihaela2012222 a răspuns:

Eu sunt fotomodel si ma descurc si cu invatatura. dar daca esti fotomodel nu inseamna ca esti prost..adica s-a referit la toate curvele astea de la televizor care nu stiu nici cat fac 3ori3.dar asta nu inseamna ca toate sunt asa...fa-ti curaj si du-te si nu mai baga in serama ce zic altii! bafta!