| Laura1725 a întrebat:

Hei. Îmi poate spune cineva, ce facultate trebuie să urmez dacă vreau să fiu poliţista? Sau la ce materii trebuie să mă pricep mai bine?!
Vă rog.
Mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Trebuie sa urmezi Academia de Politie. Admiterea consta in istoria romanilor, limba romana si limba straina, teste grila. Pe langa asta, trebuie sa sustii o examinare medicala, psihologica si sa treci de probele sportive: 50m viteza, aruncarea mingii medicinale si 1000m rezistenta.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Te poti inscrie in Academia de Politie.