| anonim_4396 a întrebat:

Locuri de munca fără Bac găsesc și eu? Am terminat liceul acum 3 și am picat la mate și nici nu vreau sa îl mai dau ca nu îmi place matematica. Mai pe scurt am făcut și eu sa am 12 clase, dar practic nu ma ajuta. Am lucrat într-o fabrica și erau operatori cu bac și facultate care au salar de mizerie. Și am ajuns la concluzia ca deagaba ai bac și facultate dacă nu te duce capul.

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Exista cursuri pe care le poti face si cu care te poti angaja. Si nu ma refer la cursuri de la facultate, ci cursuri de jumătate de an care te pregătesc pentru o anumită slujbă. Raspunsul este deci da, poti gasi loc de munca fara bac si chiar unul foarte bun.