| PerfectLoveDrivesOutFear a întrebat:

Hei lume! ^^ Am mare nevoie de ajutorul vostru! Sunt fata, clasa a 11-a la filologie si nu stiu ce sa fac cu viata mea. Ma macina de mult timp acest lucru, pur si simplu nu pot sa ma decid, simt ca nimic nu este pentru mine. Nu vreau nici ceva in politica, sau avocatura sau ceva legat de matematica. Imi plac animalele si as vrea sa lucrez in acest domeniu, dar in afara de medic veterinar in tara noastra nu prea ai ce sa faci. Da-mi niste idei de meserii, cat mai multe.
Multumesc pentru timpul acordat! Have a nice night!

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Pshiholog
Agent vânzări
HR (asistent/inspector resurse umane)
Profesor
Traducător
Asisten manager
Reprezentant relații publice
Job-uri din jurnalism(redactori, editori, jurnaliști)
Farmaceut
Medicină(dentară, chirurgie)
Terapeut(kinoterapeut, psihoterapeut)
Reprezentat agenții de turism
Operator call center
Consultanți de proiect
Consultanți culturali (ambasade)
bibliotecar
Bibliograf
organizator şi manager de structuri şi sisteme infodocumentare
referent de specialitate conducător de servicii şi direcţii în organisme naţionale şi internaţionale privind transferul de informaţii
Arhiviști ai unor instituții
Secretari
Consultanți de informare
Funcționari publici

| Dugalle a răspuns (pentru Divy):

De cand filologia are : farmaceut, medicina ( kinoterapia tine de medicina nu de terapeut, nu exista ramura de terapeut )?

Restul e ok.

| Divy a răspuns (pentru Dugalle):

De obicei cei ce termină filologia își continuă studiile înspre aceste domenii, adicã urmează o facultate în acest sens.
Sincer e posibil să țină de medicină, doar că am văzut un curs și era clasificat în acea secțiune. Ideile sunt de meserii mare parte din ele au mevoie de studii superioare în acest sens