| andraaaaam a întrebat:

Hei! Ma adresez celor care sunt la drept in Cluj la UBB, admiterea lor consta intr-un examen din raționament logic, voi v-ati pregătit in mod special pentru el? Am vazut ca e un curs organziat de Intensa, insa mi se pare cam scump. Il vedeti a fi necesar?
In plus, cum vi se pare facultatea? Tot învățatul se bazeaza pe toceala sau se poate face si logic? Eu termin mate-info, unde am invatat sa gandesc foarte logic, fiind profil real si ma tem sa nu am probleme la drept. Ce părere aveti in legatura cu asta? M-ar ajuta foarte mult. Merita aceasta facultate? Scopul meu ar fi sa fac INM-ul dupa, dar am auzit ca se intra foarte greu si nu întotdeauna pe buna dreptate happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a scos admiterea

| JicaContra a răspuns:

"Ma adresez celor care sunt la drept"
eu sunt la stramb, o sa ma discrimezi... d'aia? big grin

| Ofiintă a răspuns:

Dacă te-ai hotărât să mergi pe drumul drept, în acel caz este necesar să te pregăteşti pentru acel examen.
Nu ştiu dacă s-a schimbat ceva între timp, însă în 2016 când am dat eu, "trebuia" să fi pregătită, altminteri, şanse minimale.
Competitia fiind una mare pentru nişte locuri determinate.
În ceea ce priveşte facultatea, depinde doar de tine.
Este bine că ai terminat un profil real, dar va trebui şi să îti placă studiul mecanic: citit, citit, citit.