| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Nu am inteles ceva. La Facultatea de Constructii si Instalatii Iasi poti face cai ferate, drumuri si poduri din primul an sau din al 3-lea an dupa 2 ani de inginerie civila? Multumesc, funda.
Pun aceasta intrebare pentru ca nu am vazut deloc admisii sau locurile pentru cai ferate, drumuri si poduri, dar am vazut orarul.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Probabil primii 2 ani sunt "trunchi comun" pentru toate specializarile din ramura constructii iar din anul 3 se impart pe specializari.