| eveliiina a întrebat:

Hei, nu stiti cumva daca imi trebuie facultate pentru a ma angaja ca translator daca mai dau cambridge-ul si dalf-ul in loc de competentele lingistice? si daca da ce fel de facultate? sa trebuiasaca sa fac o facultate in limba respectiva oare? funda!

Răspuns Câştigător
| oanamagda a răspuns:

Iti trebuie facultatea de limbi straine, in cadrul careia studiezi doua limbi(ex. engleza-franceza). daca ai cambridge nu mai dai competentele la bac si evident ca detinerea unui certificat constituie un avantaj si la facultate.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o facultate de limbri straine unde iti alegi ca specializare limbile pe care le vrei.

daca ai cambridge nu mai dai competentele.