| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Hei salut. Am nevoie de putin ajutor. Nu ca nu mi-ar placea mai multe lucruri, dar de cand ma stiu am o pasiune enorma si as vrea ca si cariera mea sa se lege de aceasta apsiune. De cand eram mic imi placea sa citesc, dar mai presus de asta, am dezvoltat o iubire foarte mare pentru lumea scriitorului J.R.R. Tolkien. Am citit toate cartile lui si cunosc multe aspecte ale lucrarilor sale. Mi-as dori foarte mult o meserie bazata pe asta, dar nu prea am idei. Initial m-am gandit la un fanclub, un loc unde sa se adune oamenii cu aceleasi interese unde sa poata citi sau povesti despre aceasta lume. Totusi nu stiu daca e o idee prea buna asa ca sunt deschis la orice fel de sfaturi. Multumesc!

2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Cred ca editor de carte ar fi ceva dar stiu si eu nu tot ce zboara se maninca

| ella2o a răspuns:

Ai o pasiune deosebita, insa din pacate nu-ti poti castiga existenta dintr-un fanclub.Ce se apropie cel mai mult de pasiunea ta este slujba de critic literar; e putin dificil sa faci bani din asta, insa cu pasiune totul e posibil! happy