| Redhead6 a întrebat:

Hei. Stie cineva ce cursuri imi trebuie ca sa pot pleca pe vas de croaziera pe domeniul it? Am licenta in informatica. Ce firme de recrutare mi-ati recomanda mai ales daca as pleca cu prietenul meu si am vrea sa stam in aceeasi cabina?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Stie cineva ce cursuri imi trebuie ca sa pot pleca pe vas de croaziera"

nu am prea ințeles: să mergi pe post de turist sau de angajat?

| Redhead6 explică (pentru sierra1):

Ca angajat, scrie "pe vas de croaziera in domeniul it"...

| sierra1 a răspuns (pentru Redhead6):

Scrie "pot pleca pe vas de croaziera" - dacă vrei altceva scrii să lucrez să mă angajez bla-bla

DAR succes ai avea nu cu IT-ul ci pe post de chelner, barman, camerist(ă), și alte d-alea.

Poate o croazieră la CLUJ ar fi de succes. De unde ești?

| Redhead6 explică (pentru sierra1):

Mda... pe mine ma interesa sa stiu de ce cursuri am nevoie ca sa pot pleca pe vapor( stiu ca imi trebuiesc cateva de la ceronav) si ce firme permit aplicarea in cuplu, sa ma puna pe mine si iubitul meu pe acelasi vapor. Nu ma intereseaza nici "schimbarea domeniului" si nici "croaziera la Cluj". Inainte sa raspunda cineva ar fi de preferat sa si citeasca ce am spus. Multumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru Redhead6):

"Inainte sa raspunda cineva ar fi de preferat sa si citeasca ce am spus"

dragă absolventă de IT - cine crezi că are nevoie de un bătător din taste pe o navă de croazieră?

Cum am mai spus: ai avea succes dacă ai dovedi aptitudini de chelner, barman, camerist(ă), femeie de serviciu și alte d-alea.

Și tot după cum am mai spus, dacă eșit tare (in domeniul absolvit), angajează-te la Cluj - programatorii iau cât 4-5 necalificați ce se fâțâie pe un vas de croazieră/

Navigare plăcută