| LarisaMaria04 a întrebat:

Hei! Sunt clasa a 12 a si vreau sa studiez pe mai departe Facultatea de medicina-AMG la UOC. Am cautat foarte multe informații despre acest subiect pe net si nu am gasit mai nimic(gen teste de admitere modele mai noi, pareri, etc.). Daca exista pe aici studenti, sau daca aveti cunoscuți m-ar ajuta mult un sfat sau o parere. Mulțumesc anticipat, o zi buna!

Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Pai în general pentru admitere la amg se da din biologie cls a11a Corint, si unele facultăți au culegeri de teste de admitere, pentru anul în curs de obicei îl scot prin februarie-martie, cel puțin asa e la umf Iași. Culegerile acestea le poți găsi la biblioteca Umf-ului sau sa cauți la studenti din anul acesta, ca nu se schimba foarte mult de la an la an. Însă cel mai bine ar fi sa înveți tot Corintul cap-coada, cel puțin pana scoate Umf-ul culegerea de anato pe 2022, si mai exersezi de acolo pana la admitere.