| Ioana4a a întrebat:

Hei! Sunt clasa a 8a si vreau sa dau la profil pedagogic. Daca ma intreaba ca de ce am ales acest profil ce as putea raspunde?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Pai, DE CE vrei sa dai la profil pedagogic?
raspunsurile ar fi: imi plac copii, imi place sa educ copii, cred ca am chemare sa fiu invatatoare/profesoara, vreau sa modelez minti tinere, etc.

ATENTIE

daca nici unul dintre raspunsurile de mai sus, atunci mai bine nu te mai duci la profil pedagogic, daca e cum a spus Elena_Kamelia_1996_emCZ, adica e doar o slujba, atunci o sa fie un chin si pentru copii, dar mai ales pentru tine (copii ti se urca in cap) si o sa ajungi la tembelizor ca fiind alta JIGODIE care chinuie copii

| christall a răspuns:

Pai daca tu nu stii, noi nici atat. Trebuie sa te gandesti si sa iti scrii pe o hartiuta ce anume te-a atras la meseria asta. Iti dau eu primele idei, pasiunea de a-i invata pe altii ( daca exista), lucrul cu copiii...te mai gandesti tu...

| Emazio a răspuns:

Cine sa te intrebe, pai de ce ai ales profilul asta?

| Kevinn2000 a răspuns:

Păi răspunzi cu motivul pentru care vrei să intri pe profil pedagogic, spui adevărul.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Pentru ca iubesti mult meseria de educatoare și ti.ar placea sa te joci si sa ai grija de copii?
(Eu as fi vrut sa merg sa dau probe dar parintii nu m.au lasat..astăzi a fost ultima zi de depunere a actelor cred. rolling on the floor )

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Acesta e un motiv bun.Ar mai fi si ca e singurul profil care iti asigura o meserie.(cred ca mai e si altul dar nu stiu sigur)