| DumitruAndreea a întrebat:

Hei,TPU! Aceasta intrebare este pentru cei ce lucreaza in armata sau cunosc persoane care lucreaza acolo.Cat se castiga in prezent lucrand ca militar? As vrea sa imi dati si categoriile ex:sofer,soldat, etc.
Si salariile acestea sunt valabile si pentru femei?

3 răspunsuri:
| Anoonymuss a răspuns:

Eu am un unchi care e colonel si primeste aproximativ 4000 lei pe luna. Atat stiu. laughing

| DumitruAndreea explică (pentru Anoonymuss):

Mda...Tu n-ai citit tot ce am scris? straight face

| Atymsd a răspuns:

Buna,salariul unui soldat debutant ajunge la 11, miloane si jumatate, dar ministrul apararii a propus ca salariile acestora vor fi majorate.